Outlet Tkanin

Outlet Tkanin powstał i rozwija się wraz z naszą pasją jaką jest szycie ale także materiały. My je po prostu kochamy.  Te osoby, które nas widzą podczas wybierania materiałów albo podczas dostaw, które do nas docierają z całego świata wiedzą jak nam się oczy błyszczą i jak się nie możemy od tych materiałów oderwać ????. W każdym widzimy coś, a to, że jesteśmy różne sprawia, że każda z nas widzi coś innego.

GOSIA

Gosia jest bliżej natury. Lubi zieleń, beż, naturalne zestawienia kolorów, kwieciste nadruki.

ULA

Ula woli klasykę: czystą biel, granat, czerń, geometryczne wzory.

To dzięki temu, że każda z nas wybiera coś innego nasze Klientki mają tak duży wybór i rzadko się zdarza żeby wyszły z pustymi rękami.

Skąd się biorą materiały w Outlet Tkanin?

I dlaczego nasz sklep nazwałyśmy właśnie Outlet Tkanin?

Na początku naszej działalności szukałyśmy sposobów pozyskania materiałów w jak najlepszej cenie i jakości, tak żeby nasi Klienci mogli swobodnie robić zakupy. Żeby ich twórczość nie musiała być tak bardzo ograniczona budżetem. Same miałyśmy taką potrzebę. Chciałyśmy szyć dla siebie i dzieci ale nie chciałyśmy wydawać na to fortuny, szczególnie na początku jak się uczyłyśmy i nie wszystko nam wychodziło.

Udało nam się to. Znalazłyśmy dostawców, od których mogłyśmy odkupić materiały, które już im nie były potrzebne, a nawet chętnie się ich pozbywali. Dzięki temu były w jeszcze lepszej cenie. Na początku nie miałyśmy niczego więc cieszyłyśmy z każdej okazji. To sprawiło, że nasz sklep stał się wyjątkowym miejscem na mapie sklepów z tkaninami. Można w nim znaleźć materiały jakich nie ma w innych sklepach. To sprawiło, że wśród naszych Klientów znaleźli się rękodzielnicy, projektanci, zwykłe osoby, mamy takie jak my dwie ale także kostiumografowie i scenografowie filmowi i teatralni, którzy mają bardzo sprecyzowane potrzeby.

Kontynuujemy ten sposób zdobywania materiałów. W myśl zasady Zero Waste, którą stosujemy każdego dnia w życiu i w pracy. Kupujemy wiele materiałów z drugiej ręki np. ze szwalni po zakończeniu szycia kolekcji lub z miejsc, które zakończyły swoją krawiecką działalność. Te dostawy przynoszą nam dużo frajdy, bo jest w nich wiele niespodzianek. Pięknych zestawów materiałów, które do siebie pasują, wybieranych wcześniej przez projektantów do kolekcji. Dzięki temu czasem możecie kompletować u nas materiały na całe zestawy ubrań.

To nam także pozwala oferować duży wybór tkanin i dzianin w dobrych cenach nie obciążając przy okazji środowiska naturalnego. Materiały, które kupujemy i tak już zostały wyprodukowane i lepiej żeby trafiły do obiegu po raz kolejny niż żeby trafiły do śmietnika.

Im dłużej prowadzimy sklep tym widzimy więcej potrzeb naszych Klientów. To sprawia, że stale rozszerzamy ofertę.

Postanowiłyśmy odejść od modelu Outletu w 100%. Nazwa jednak została.

Obie skończyłyśmy szkołę krawiecką i coraz więcej Klientek polega na naszej opinii związanej nie tylko  wyborem materiałów ale także maszyn do szycia, akcesoriów krawieckich i pasmanterii. Stąd pojawiły się wszystkie te kategorie w naszej ofercie. Te produkty w naszym sklepie pochodzą bezpośrednio od producentów dlatego ich cena jest rynkowa, nie tzw. outletowa. W tym przypadku staramy się wybierać oferty tylko dobrych producentów dlatego wielu produktów, których same nie chciałybyśmy używać podczas szycia u nas nie znajdziecie. Unikamy niskiej jakości, a tam gdzie jest to możliwe staramy się wspierać polskich producentów.

W sklepie stacjonarnym, gdzie mamy bezpośredni kontakt z Klientkami staramy się zawsze doradzić w doborze materiału oraz jeśli jest taka potrzeba w jego ilości.

Oprócz materiałów Outletowych pojawiły się w naszej ofercie dzianiny i tkaniny od dobrych producentów z Polski i innych krajów Europy. Same z nich szyjemy dla siebie i dzieci więc zależy nam żeby były nadal w przystępnej cenie i żeby były przede wszystkim bezpieczne.  Ceny materiałów kupowanych bezpośrednio od producentów są rynkowe ale staramy się korzystać z oferty głównie tych producentów, których cenniki są przystępne, chyba, że coś nam się wyjątkowo spodoba ????

WYKROJE

Dodatkową kategorią w naszym sklepie są WYKROJE. Znajdziecie u nas wykroje, które same pokochałyśmy. Szczególnie mamy tutaj na myśli Ottobre kids i Ottobre woman ale także Simplicity i New Look, które dają ogromne możliwości dla osób kochających szycie, a nie mających czasu na konstrukcję. Wykroje sprawiają, że nawet początkująca osoba odnosi sukcesy w szyciu.

Szyj i rozwijaj się z nami, nie ważne czy zaczynasz, czy też szyjesz od dłuższego czasu. My też niedawno zaczynałyśmy i pamiętamy swoje początki dlatego staramy się na wszystkie pytania naszych Klientów odpowiadać w taki sposób, aby z radością kontynuowali rozwój swojej pasji.

Szyj i rozwijaj się z nami.

Gosia i Ula.

 

Krótki film z otwarcia naszego sklepu